Звикання до слухових апаратів

af70_1474Отримайте максимальну віддачу від слухових апаратів

Потрібен час для регулювання налаштувань нового слухового апарату. Тривалість цього регулювання відрізняється від людини. Вона буде залежати від ряду факторів, таких як історія носіння слухового апарату  і ступеня втрати слуху.

1. У тиші будинку

Намагайтеся привчити себе до всіх нових звуків. Вслуховуйтеся в безліч фонових звуків і намагайтеся визначити кожен звук. Майте на увазі, що деякі звуки будуть здаватися не такими, до яких ви звикли. Можливо, вам доведеться навчитися визначати їх заново. Зауважте, що з часом ви звикнете до усіх звуків у своєму оточенні – якщо ні, то зв’яжіться зі своїм фахівцем із слухопротезування.

Якщо застосування слухових апаратів втомлює вас, ненадовго зніміть їх і відпочиньте. Поступово ви зможете слухати більш тривалі періоди часу. Незабаром ви зможете комфортно носити свої слухові апарати весь день.

2. Розмова з іншою людиною

Сядьте з кимось в тихій кімнаті. Розташуєтеся обличчям один до одного, щоб ви легко могли бачити вираз  обличчя. Ви можете зіткнутися з новими звуками мови, які можуть спочатку здатися дещо турбуюючими. Однак після того, як мозок адаптується до нових звуків мови, ви повинні чути мову чіткіше.

3. Прослуховування радіо і телевізора

При прослуховуванні телевізора або радіо почніть з прослуховування новинних дикторів, оскільки вони зазвичай говорять чітко, потім спробуйте інші програми.

Якщо ви виявите труднощі при прослуховуванні телевізора або радіо, ваш фахівець із слухопротезування повинен проконсультувати вас щодо доступного допоміжного приладдя, з метою поліпшення ваших слухових здібностей для телевізора або радіо.

4. Розмови в групі

Групові ситуації зазвичай супроводжуються більшим ступенем фонового шуму, тому вони, природно, більш важкі для слуху. Тому в таких ситуаціях сконцентруйте свою увагу на людину, яку хочете почути, і поверніться спиною до шуму. Якщо ви пропустите слово, попросіть  повторити.

5. Використання індукційної котушки (telecoil) в церкві, театрі і кінотеатрі

Все більша кількість церков, театрів і громадських будівель має встановлені петльові індукційні системи. Ці системи посилають бездротові звуки, які приймаються індукційною котушкою вашого слухового апарату. Як правило, про те, що в даному місці є індукційна котушка, вам повідомить спеціальна табличка.

6. Використання телефону

При використанні телефону злегка нахиліть край телефонної трубки на вилицю і розмістіть телефон трохи над вухом ближче до мікрофону слухового апарату. Звук після цього буде йти безпосередньо в отвір мікрофона слухового апарату. Таким чином, слуховий апарат не видаватиме свистячі звуки і у вас будуть найкращі умови для розуміння розмови. Коли трубка знаходиться у такому положенні, пам’ятайте, що для гарантії гарного розуміння на протилежному кінці лінії потрібно говорити безпосередньо в мікрофонний отвір телефону.

Більшість завушних слухових апаратів має вбудовану індукційну котушку. Якщо ваш телефон оснащений  вбудованим телеконтуром, можете переключитися на програму індукційної котушки, щоб ще більше покращити прийом звуку.

Запам’ятайте, що індукційна котушка у вашому слуховому апараті може захопити і сигнали перешкод від електронних пристроїв, таких як мобільні телефони, комп’ютери, телевізори і т. П. Коли використовуєте програму індукційної котушки, переконайтеся, що слуховий апарат розташований на відстані 2-3 метрів від таких пристроїв.

7.Бездротові і мобільні телефони

Ваш слуховий апарат розроблений відповідно до більшості строгих стандартів міжнародної електромагнітної сумісності. Однак не всі мобільні телефони сумісні зі слуховим апаратом. Різний ступінь перешкод може бути викликаний конструкцією конкретного мобільного телефону.

Якщо ви виявите труднощі в отриманні позитивного результату при використанні мобільного телефону, ваш фахівець із слухопротезування повинен проконсультувати вас щодо доступного допоміжного приладдя для покращення слухових можливостей.