Якщо Ваша дитина не чує

sumo-kids400-200_1592У США і Європі обов'язкову перевірку слуху роблять усім новонародженим. Раннє виявлення проблеми і грамотна корекція слуху – це гарантія того, що дитина з порушенням слуху не поступатиметься у розвитку дітям зі слухом у межах норми.

Коли в родині поповнення, батьки і бабусі з дідусями занурюються в щасливі клопоти. Увага дорослих зосереджується навколо коліків в животі і перших зубів. А ось те, що дитина не реагує на звуки – часто ігнорується. Батьки вважають, що малюк ще просто маленький, «переросте» – і втрачають дорогоцінний час. Адже порушення слуху – одне з фізичних недоліків людини, яке може привести до затримки інтелектуального розвитку. І тоді малюк, який народився навіть розумнішим за своїх однолітків, починає відставати від інших дітей.

Через відсутність хорошого слуху слідує затримка мови. Надалі така дитина не встигає у школі, досить складно знайти друзів. У дорослому житті може з'явитися відчуття неповноцінності, проблеми з працевлаштуванням, купа комплексів і образ. Але цього сумного сценарію можна уникнути, якщо вчасно допомогти дитині. Необхідні складові для цього – кваліфікована медична допомога і готовність рідних підтримати свого маленького генія.

Мова – це дзеркало слуху

Виявити порушення слуху у дітей до трьох років батькам досить непросто. Часто мама чи бабуся відчувають проблему інтуїтивно, але не знають, куди зі своїми тривогами і сумнівами бігти. «Добрі поради» знайомих або ведучого з телешоу крадуть дорогоцінний час.

Не всі знають, що у віці до 3-х місяців дитина  повинна прокидатися навіть від тихих звуків. У віці до шести місяців малюк реагує на іграшки, а сама є джерелом різних звуків – посміхається, лепече. У пів року відзивається на своє ім'я. У рік дитина повторює за рідними окремі звуки. Малюк повинен реагувати на тиху мову на відстані, як мінімум, одного метра.

В 2,5 роки вона активно «підтримує бесіду» – демонструє набір слів, показує знайомі речі на прохання дорослих, «озвучує», як кажуть кішка або собачка. У віці від року до трьох дитина повинна починати говорити. Діти старші 3 – х років повинні стурбувати батьків, якщо вони неправильно вимовляють слова, або зовсім не говорять. Коли педагоги помічають, що школяр не реагує на питання, не може сконцентруватися, це теж сигнал про те, що потрібно перевірити слух у «мовчуна»

Центр “ЕРГО-Я” – фахівець і друг

Вірусні захворювання, антибіотики, резус-конфлікт, несприятлива екологія, спадковість – причин порушення слуху безліч, і часто не можна встановити конкретну. Діти також можуть втратити слух через перенесення грипу, отитів, і навіть згубної звички не розлучатися з навушниками.

На щастя, сучасних методів корекції дитячої приглухуватості сьогодні чимало. Центр слуховий реабілітації “ЕРГО-Я” – найкраще місце, щоб у цьому переконатися. Адже за 15 років існування Центру тут допомогли десяткам тисяч людей у віці від перших днів життя і до похилого віку. Слух можуть перевірити дитині з самого народження – і скласти, крок за кроком, програму реабілітації.

Рекомендований вік для слухопротезування немовлят – від 3-х до 6-ти місяців.

Провідними світовими фахівцями з аудіології рекомендовано проводити скринінгове обстеження слуховох функції новонародженим дітям в пологових будинках. Якщо його не було проведено, то як тільки було запідозрено зниження слуху, його треба провести незалежно від віку дитини, як тільки запідозрили зниження слуху. В ідеалі дитині з порушенням слуху потрібно підібрати слухові апарати у віці до 6 місяців (у разі вродженої втрати слуху), або протягом 6 місяців після придбаної втрати слуху і у подальшому регулярно займатися з сурдопедагогом. Батьківські зусилля, як правило, дають хороші результати – у школу піде нормально розвинена, комунікабельна дитина.

У Медичному центрі можна отримати діагностику слуху на високоякісному обладнанні і, якщо необхідно, корекцію слуху за допомогою слухових апаратів світового лідера – фірми «Отікон» (Данія), а також і заняття з сурдопедагогом, і спеціальні комп'ютерні програми для розвитку слуху та мовлення, пройти підготовку до дитячого садка або школи.

Дорослі, подаруйте дитині радість чути навколишній світ! Ваша любов – це квиток малюкові у повноцінне доросле життя!