Як слуховий апарат обробляє звуки

inside-hearing-aid800-400_1460У всіх слухових апаратах звук надходить через вбудований мікрофон. Потім звук обробляється, посилюється і передається на мікротелефон.
Мікротелефон передає звуки або безпосередньо в слуховий прохід користувача – через вушний вкладиш, або по тонкому проводу до розташованого безпосередньо в слуховому проході мікротелефоні (система RITE).

Існує два типи обробки звуку: аналоговий і цифровий.

Аналогова обробка звуку

В аналогових слухових апаратах звукові коливання, що надходять (аналогові акустичні сигнали) перетворюються мікрофоном в електричні коливання, які потім фільтруються і посилюються електронним аналоговим підсилювачем.

Цифрова обробка звуку

У цифрових слухових апаратах аналоговий (хвилевий) акустичний сигнал перетворюється у цифровий – послідовність цифр (набір нулів і одиниць – 0 і 1), обробляється в цифровому процесорі слухового апарату і потім навпаки перетворюється в аналоговий звуковий сигнал, що сприймається слухачем. Від потужності і продуктивності цифрового процесора слухового апарату залежать його можливості по цифровій обробці звуку.

Бездротовий зв’язок між двома слуховими апаратами

Архітектура RISE компанії Oticon представляє значний крок у слухових апаратах – можливість бездротового високошвидкісного зв’язку між двома апаратами.

Завдяки комп’ютерній технології RISE два слухових прилади можуть взаємодіяти і здійснювати бінауральну обробку звуків, працюючи як один центральний процесор, що імітує роботу мозку.

Така інтелектуальна обробка дозволяє виділити корисний для слухача звук (мову або музику) на тлі навколишнього шуму і досягти найкращого сприйняття корисного звуку слухачем.

Окрім того, що покращується сприйняття корисного звуку на тлі шуму, за допомогою технології RISE можна підключатися до різних електронних пристроїв, спорядженим Bluetooth -мобільні телефони, комп’ютери, планшети, mp3-плеєри і т.д.