Види діагностики слуху у дітей

IMGP3676Діагностика слуху – найважливіша частина медичної слухової допомоги.

Людське вухо має складну будову і злагоджена робота всіх його відділів є запорукою хорошого слуху.
В ході діагностичного обстеження слуху фахівці проводять спеціальні тести, за результатами яких формується аудіограма. Від результатів і її своєчасності залежить вибір способів лікування і відновлення слуху.

У медичній практиці застосовується багато видів обстеження слуху у дітей, які допомагають встановити об’єктивну картину стану слуху.

Безумовно-рефлекторна аудіометрія.

Дане дослідження базується на реєстрації рефлекторних реакцій організму при пред’явленні звукових сигналів. Застосовується для дослідження слуху у дітей до 1 року.

Умовно-рефлекторна аудіометрія.

Полягає у одночасному пред’явленні звуку і світла і, таким чином, вироблення умовного рефлексу. Після цього реєструється реакція на звук без пред’явлення світлового сигналу. Застосовується для дослідження слуху у дітей старших 1 року.

Дитяча ігрова аудіометрія.

фів

Ігрова аудіометрія застосовується для дослідження слуху у дітей молодших 4-х років. При проведенні досліджень застосовується унікальний комп’ютерний дитячий ігровий аудіометричний комплекс (ДІАК), який дозволяє у процесі гри визначити стан слуху у дітей.

Дослідження слуху живою мовою.

Виконується для визначення здатності дитини чути і розуміти мову співрозмовника у звичайних умовах, а також для підтвердження правильності дослідження слуху іншими тестами.

Тональна порогова і надпорогова аудіометрія.

Тональна порогова аудіометрія – визначення слухової чутливості на звуки різної частоти. У спеціальній звукозаглушеній камері, на частотах від 125 до 8000 Гц, визначається мінімальна інтенсивність звуку, яка викликає слухове відчуття. Дослідження проводиться за допомогою цифрового аудіометру АС-40 фірми “Interacoustics” (Данія). Надпорогова аудіометрія проводиться для більш глибокого і точного дослідження стану слухового аналізатора. Має велике значення для правильного вибору і налаштування слухових апаратів.

6

7

Мовна аудіометрія.

Мовна аудіометрія є основним методом для визначення соціального і клінічного стану слуху. Без результатів дослідження розбірливості мови аудіограма є неякісною і не може бути використана для підбору і налаштування слухових апаратів. Дослідження проводиться шляхом пред’явлення заздалегідь записаних на цифровий носій (CD-диск) тестових слів і визначення їх розбірливості. Результати використовуються для розрахунку параметрів слухових апаратів з метою досягнення максимально можливої ​​розбірливості мови.


new1Об’єктивна імпедансна аудіометрія.

При звичайному ЛОР-огляді лікар може побачити тільки стан зовнішнього слухового проходу і барабанної перетинки. Об’єктивна імпедансна аудіометрія – метод дослідження, що дозволяє, за допомогою приладу AT235h датської фірми “Interacoustics”, “подивитися крізь” барабанну перетинку і визначити, в якому стані знаходиться порожнина середнього вуха і її вміст (слизова оболонка, слухові кісточки, наявність рідини в середньому вусі , прохідність слухової труби і т.д.).
Це надійний і ефективний метод діагностики таких захворювань, як отосклероз, хронічні гнійні та негнійний захворювання вуха, захворювання носоглотки та ін.
Імпедансна аудіометрія також є одним з основних методів діагностики акустичної невріноми (пухлина слухового нерва) на ранніх етапах її розвитку. У нашому Центрі використовується для об’єктивної оцінки слухової функції у дорослих і дітей (навіть новонароджених).

new2Об’єктивна аудіометрія по отоакустичній емісії.

Метод базується на реєстрації дуже слабких звукових коливань, які випромінюють неушкоджені волоскові клітини внутрішнього вуха у відповідь на акустичні стимули. Використовується для об’єктивної оцінки слухової функції у дорослих і дітей, а також для скринінгу новонароджених.

 

 

 

new14 new13Об’єктивна комп’ютерна аудіометрія за слуховим викликаним потенціалом.

За допомогою цього методу дослідження можна простежити стан структур слухового аналізатора на всій його довжині, починаючи від равлика і до слухової кори головного мозку.
Пацієнту пред’являються звукові стимули і одночасно реєструється електроенцефалограма. Спеціальна комп’ютерна обробка записаної електроенцефалограми дозволяє виділити відповіді окремих структур слухового шляху і оцінити їх функцію.

aurora 259-900

Використовується для об’єктивного визначення порогів слуху переважно у дітей раннього віку та для топічної діагностики (визначення місця ураження) слухового аналізатора.

Для об’єктивної комп’ютерної аудіометрії у Центрі “ЕРГО-Я” використовується унікальний комплекс Інтегріті канадської фірми Vivosonic, який не має аналогів у світі по точності обстеження слуху у новонароджених і дітей раннього віку.

Виявлення синдрому слухової нейропатії.

У Центрі слухової реабілітації “ЕРГО-Я” застосовують методики виявлення синдрому слухової нейропатії.