Шум у вухах (тінітус)

shumvuhe300-160_1436Тіннітус (від лат. Tinnire) – це дзвін або шум у вухах. У більшості випадків це високий звук, що нагадує дзвін дзвіночка.

Тінітус не є захворюванням, а симптомом, що викликається різними причинами, такими, як сторонні об’єкти, вушна сірка або запальні процеси у вусі, атеросклероз судин головного мозку, а також алергії, що утрудняють або, навпаки, викликають витікання рідини і призводять до застою вушної сірки. Шум або дзвін у вухах також може бути викликаний природним ослабленням слуху (зокрема, у процесі старіння), побічним ефектом різних медичних препаратів, або побічним ефектом генетично обумовленої втрати слуху.

Найчастіше причиною тінітуса є ослаблення слуху у результаті постійного впливу шумів.
 

Оскільки тінітус є суб’єктивним відчуттям, його складно виміряти за допомогою об’єктивних методів, таких як порівняння з шумом відомої сили і частоти, як це відбувається при аудіометричних тестах слуху.

У клінічній практиці найбільш часто використовується проста якісна оцінка від «легкий» до «катастрофічний», заснована на викликаються тінітусом практичних складнощах, зокрема, щодо сну, що вимагає тиші, діяльності або повсякденних заняттях, чому заважає шум у вухах.

Тінітус вельми поширений; у віковій групі від 55 до 65 років приблизно кожен п’ятий опитаний повідомляє про такий симптом.

Поширеність шуму або дзвону у вухах значно вища серед людей зі зниженим слухом, ніж серед нормально чуючих. Дослідження у США показали, що у той час, як у цілому 10-15% всього дорослого населення страждає від шуму у вухах, на це скаржаться 70-85% осіб зі зниженням слуху різної тяжкості.

Крім того, встановлено, що тінітус викликає більшість тих же негативних ефектів, що і зниження слуху. Наприклад, шум у вухах робить негативним вплив на фізичний і емоційний стан людини, викликаючи підвищення рівня стресу, проблеми з концентрацією, проблеми зі сном, зниження здатності чути звуки. Це, у свою чергу, робить негативним вплив на соціальне життя людини, особисті відносини і працездатність (Henry, et al., 2005; Kochkin, & Tyler, 2008).

Лікування людини з шумом або дзенькотом у вухах необхідно починати з повного етіологічного обстеження, за результатами якого вибираються відповідні варіанти лікування. Серед них аудіологічний, медикаментозний і нейромодуляторний, психологічний та ін. Підходи.

При відсутності очевидної причини, наприклад, судинних порушень, лікування шуму у вухах повинно бути симптоматичним.

Перший крок полягає у реабілітації слуху за допомогою слухових апаратів. Це, у більшості випадків, допоможе, якщо використовувати апарат, здатний вибірково підсилювати частоти, на яких пацієнт погано чує через шум. Такими інноваційними технічними можливостями щодо подолання шуму і дзвону у вухах володіють моделі сучасних цифрових слухових апаратів виробництва компанії Oticon – Alta2, Nera2, Ria2, Agil, Acto, Intiga, Ino, Chili.

new-Inium-family_family700

З властивостями і можливостями цих унікальних слухових апаратів Ви можете ознайомитися на сторінках нашого сайту.

У Центрі ЕРГО-Я – новітні моделі слухових апаратів Oticon з функцією Tinnitus SoundSupportTM для компенсації проявів тіннітуса.

Alta 2 Pro Ti, Near2 Pro Ti, Ria2 Pro Ti – спеціальні модифікації слухових апаратів, що поєднують посилення звуків з функцією Tinnitus SoundSupport тм для звукової терапії і контролю суб’єктивного вушного шуму. Tinnitus SoundSupport тм дозволяє індивідуально підібрати параметри звукової стимуляції для пом’якшення суб’єктивного вушного шуму. Звукова стимуляція Tinnitus SoundSupport тм надає розслабляючий, відволікаючий вплив на центральну нервову систему і маскує вплив на вушний шум. В результаті звукової стимуляції можливе зниження інтенсивності вушного шуму, зниження рівня стресу.