Що таке слуховий апарат Oticon

agildesk_1357Сучасний слуховий апарат – це високотехнологічний комп’ютеризований пристрій.

Слуховий апарат – це електронно-цифровий медичний виріб, який підсилює і перетворює звуки відповідно до індивідуальних особливостей порушення слуху. Численні види і моделі слухових апаратів об’єднані наявністю п’яти основних процесів, описаних нижче.

Як працює цифровий слуховий апарат

  1. Мініатюрний мікрофон (у апаратах з направленим мікрофоном – два мікрофони) вловлює звуки і перетворює їх у електричні коливання. Електричні коливання перетворюються аналого-цифровим перетворювачем у цифровий код, який передається у надмініатюрний цифровий процесор.
  2. Цифровий процесор, який має обчислювальну потужність професійного ноутбука при крихітних розмірах, розділяє закодований сигнал на кілька частотних смуг, вибірково підсилює і компресує сигнал у кожній смузі, пригнічує шумові сигнали і сигнал акустичного зворотного зв’язку (свисту), і виділяє мовні сигнали на тлі шуму. Таким чином, цифровий процесор формує оптимальний для пацієнта сигнал і передає його в цифро-аналоговий перетворювач. Цифро-аналоговий перетворювач перетворює цифровий сигнал в аналогові електричні коливання і передає їх у підсилювач потужності.
  3. Підсилювач потужності підсилює аналогові електричні коливання і передає їх на мініатюрний телефон – або вбудований у апарат, або винесений у вушний вкладиш у системі RITE.

  4. Телефон (мініатюрний гучномовець) перетворює оброблені цифровим процесором і посилені підсилювачем потужності електричні коливання у посилений і перетворений звук – оптимальний для його сприйняття користувачем апарату.

  5. Звук від мікротелефону передається в слуховий прохід через систему мініатюрних звукопровідних каналів і акустичних фільтрів, що згладжують нерівномірності частотної характеристики звукопровідних каналів, а у завушних слухових апаратах – також через вушний вкладиш. При цьому низькочастотні звуки проникають у слуховий прохід через вентильний отвір (канал), оминаючи електронно-цифровий шлях слухового апарату, що враховується програмуванням апарату.

Що знаходиться всередині слухового апарату

inside-hearing-aid-t-500-500