Поради користувачам

practical-tips_1469Що треба і що не треба робити для правильного догляду за своїми слуховими апаратами

Слухові апарати Oticon розроблені для ефективного, надійного, довготривалого і легкого використання. Вони виготовляються із крихітних компонентів зі складною електронною схемою. Для гарантії оптимального функціонування і безвідмовної роботи їм необхідний особливий догляд. Тут можна знайти поради для запобігання виникнення проблем і отримання кращої віддачі від свого слухового апарату.

Користуйтеся своїми слуховими апаратами цілий день

Кращим способом гарантувати хороший слух є практика слухання з апаратами, поки ви не зможете комфортно носити слухові апарати весь день. У більшості випадків ви не отримаєте всієї користі від слухових  апаратів, якщо будете використовувати їх не часто.

Ваші слухові апарати не відновлять нормальний слух. Також вони можуть запобігти погіршенню слуху і не відновлять його в результаті фізіологічних змін. Однак вони нададуть вам допомогу в досягненні повного використання слухових можливостей, якими ви володієте. Якщо у вас два слухових апарати, завжди носіть обидва.

Найбільш важливі переваги від носіння двох слухових апаратів:

  • Ваша здатність визначати місце розташування звуків покращитися.
  • Буде легше розуміти мову в шумному оточенні.
  • Перед вами постане більш повна і зручна звукова картина.

Чого слід уникати?

Намагайтеся уникати впливу на слуховий апарат високої температури, наприклад, коли залишаєте без нагляду в всередині припаркованого автомобіля на сонці, а також оберігайте від вологи (наприклад, в лазні), душу або зливи. Майте на увазі, що їх ні в якому разі не можна сушити в мікрохвильових печах або інших духовках. Якщо коротко:

  • уникайте нагрівання
  • уникайте вологості
  • уникайте хімічних речовин.

Витирайте батарейки, якщо на них присутня волога,  вона може вплинути на їх роботу. Використання комплекту захисту від вологості може допомогти уникнути цих проблем і навіть продовжити термін експлуатації слухового апарату. Прочитайте наступні поради і проконсультуйтеся зі своїм фахівцем з слухопротезуванню щодо подальших рекомендацій.

Пошкодження, викликане вушною сірою

Ваш вушний канал виробляє вушну сірку, яка може закупорити вушний вкладиш. Вушна сірка є однією з основних причин проблем в слухових апаратах ITE (внутрішньовушних) і RITE («приймач в вусі»). Більшість слухових апаратів ITE і RITE постачаються з фільтром або іншим пристроєм що запобігає потраплянню сірки в прилад.

Щодня використовуйте систему захисту від сірки і інструменти для очищення від будь-якої накопиченої сірки. Проконсультуйтеся зі своїм фахівцем із слухопротезування щодо конкретної системи захисту від сірки у слуховому апараті, а також способу заміни цієї системи.

Мокрота і вологість

Вологість і конденсація можуть пошкодити електронні схеми у ваших слухових апаратах. Знімайте свої слухові апарати перед плаванням, прийомом душу або виходом у зливу, і не залишайте їх у ванній. Регулярно висушуйте будь-яке запотівання усередині і навколо своїх вух.

Повністю відкривайте кришку відсіку з батарейками, щоб дозволити повітрю вільно циркулювати, коли ви не використовуєте слуховий апарат, зокрема вночі або інший тривалий період часу. Подумайте про можливість придбання спеціального комплект для сушки. Ваш фахівець із слухопротезування може дати вам пораду щодо кращого сушильного комплекту для слухового апарату.

Удари

При маніпуляціях зі своїми слуховими апаратами намагайтеся тримати їх над м’якою поверхнею, щоб уникнути пошкодження, якщо їх впустите. Коли слухові апарати не використовуються, зберігайте їх у первісній упаковці або в комплекті для сушки.

Нагрівання

Захищайте свої слухові апарати від прямих сонячних променів і не залишайте їх біля обігрівачів або у своїй машині. Ніколи не кладіть слухові апарати в мікрохвильову піч або духовку з метою їх просушування.

Лак для волосся і косметика

Прямий контакт з хімічними речовинами, наприклад, що знаходяться у косметиці, лаку для волосся, парфумі, лосьйоні після гоління, лосьйоні для засмаги і репелентах від комах, може пошкодити слуховий апарат. Завжди знімайте слуховий апарат перед застосуванням таких речовин і дайте час їм висохнути, перш ніж вставляти слуховий апарат назад. При використанні лосьйону переконайтеся, що руки насухо витерті перед тим, як одягати слуховий апарат.

Тримайте слухові апарати поза межами досяжності домашніх улюбленців і дітей.

Тримайте свої слухові апарати,  деталі від них та батарейки поза досяжністю дітей і домашніх улюбленців. У собак свистячий звук з слухового апарату може викликати роздратування і відомі випадки разгризання приладів. Батарейки слухового апарату можуть бути небезпечними, якщо їх проковтнуть діти або домашні улюбленці. Зв’яжіться з лікарем або ветеринаром, якщо батарейка або слуховий апарат випадково проковтнули.