Індивідуальні вушні вкладиші

earmold_340-180_1581Вушний вкладиш є виробом, поєднаний акустичною трубкою зі слуховим апаратом, що розміщується у вушному каналі і у вушній раковині.

Вкладиш покликаний забезпечити зручність і максимальну функціональність при носінні завушного слухового апарату.

Вушні вкладиші бувають індивідуальні та універсальні.

Індивідуальні вушні вкладиші

Індивідуальні вушні вкладиші виготовляються за зліпком слухового проходу пацієнта, що має унікальну і неповторну форму, так як не існує навіть двох людей з однаковою конфігурацією зовнішнього слухового проходу. Такі вкладиші зазвичай використовуються зі слуховими апаратами BTE і miniBTE.

Індивідуальні вушні вкладиші забезпечують надійну і комфортну посадку у вусі, допомагають утримувати на вусі слуховий апарат, дають високу ступінь акустичної герметизації, яка допомагає реалізовувати акустичну передачу посиленого звукового сигналу від слухового апарату до барабанної перетинки. Індивідуальні вушні вкладиші, на відміну від універсальних, запобігають зворотний зв’язок («свист»), можуть мати вентиляційний отвір діаметру, конфігурації і довжини, необхідної для пацієнта.

Який саме вкладиш найкращий і оптимальний для того чи іншого пацієнта визначає спеціаліст із слухопротезування. На вибір параметрів вкладиша впливає велика кількість чинників: ступінь і характер втрати слуху, вік пацієнта, форма і розмір зовнішнього слухового проходу і раковини та інше.

oticonmold2Вкладиші виготовляються з різних матеріалів. Основні – акрилова пластмаса, тверді і м’які фотополімери, силікони гарячого і холодного затвердіння (технологія Biopor®). Тверді вкладиші краще підходять дорослим і літнім людям. Дітям же кращі м’які вкладиші, краще всього – виготовлені з силікону.

Найбільшою популярністю користуються індивідуальні прозорі і рожево-прозорого кольору вушні вкладиші .

Виготовляють канальні, скелетні і повні вкладиші. Різниця у розмірах, в основному, зумовлене необхідним посиленням. Чим більше посилення слухового апарату, тим повинна бути більше площа прилягання вкладиша до стінок зовнішнього слухового проходу і раковини, і тим більшими будуть розміри вкладки.

standearmold4(1)Універсальні вушні вкладиші мають стандартну конфігурацію і відрізняються лише діаметром, а іноді ще й формою виконання (одинарні та подвійні, відкриті і закриті). Вони не можуть забезпечити якісної передачі звуку і використовуються при невеликій втраті слуху і як тимчасова заміна індивідуальних вкладишів.

Ремонт і заміна вкладишів

Індивідуальні вушні вкладиші до слухових апаратів вимагають періодичного поновлення, заміни або ремонту. Точною ознакою виникнення необхідності у заміні вкладиша на новий є поява постійного «свисту», який іноді пропадає при натисканні на нижню частину вкладиша, що знаходиться у вусі.

Матеріал, з якого виготовляються вкладиші, з часом втрачає свою еластичність, а через контакт з вушною сіркою змінює колір, пошкоджується його поверхня. Також потрібно міняти вкладиш, якщо він погано тримається у вусі і випадає при різких рухах. Рекомендується виготовлення нового вушного вкладиша і тоді, коли на старому явно помітні тріщини, відколи або надриви.

Також варто своєчасно звертатися до фахівців Центру ЕРГО-Я для заміни акустичної трубки (прозорої звукопровідної трубочки, що з’єднує вкладиш зі слуховим апаратом).

Чи не час міняти вушний вкладиш?

Точною ознакою необхідності у швидку заміну старого вкладиша на новий є поява постійного “свисту”, який зникає при натисканні на нижню частину що знаходиться у вусі вкладиша. Слід змінити вкладиш, якщо він перестав триматися у вусі і став випадати при русі головою. Крім того, рекомендовано виготовлення нового вушного вкладиша, якщо на старому явно помітні тріщини, відколи або надриви.

Акустична трубка

Акустична трубка (її ще називають звукопровыдною) служить засобом для передачі звуку від завушного слухового апарату у зовнішній слуховий прохід пацієнта. Її кінець кріпиться до акустичного гаку слухового апарату. Через акустичний гак звук від апарату потрапляє у трубку. Далі звук поширюється в трубці у напрямку вкладиша і через герметичне з’єднання з отвором для проходження звуку у вкладиші (по звуководу) потрапляє у зовнішній слуховий прохід. Деякі тверді вкладиші обладнані куточком, який є з’єднуючою ланкою між акустичною трубкою і вкладишем.

Зазвичай, прозора акустична трубка виготовляється з полівінілхлориду (ПВХ). У процесі тривалого використання вкладиша, під впливом природних факторів навколишнього середовища (сонячного світла, вологості, перепадів температур, а також природних біологічних виділень шкіри і волосся), трубка старіє. При цьому вона втрачає еластичність і всихається, стає крихкою, тріскається і ламається. А це призводить до зменшення поперечного перерізу звуководу і небажаного приглушення частотного спектру, особливо в області високих частот. Тому при появі ознак старіння акустичну трубку необхідно своєчасно міняти в центрі сервісного обслуговування.