Дбаємо про слухові апарати взимку

oticon-care-300_2327Ми любимо зиму через новорічні свята, через красиві сніжинки, можливість покататися на лижах. Коли діти граються в сніжки і ліплять сніговиків, дорослі скаржаться на снігопади, лід на дорогах, бурульки з дахів. Але, не залежно від того, наскільки ми любимо зиму, ясно, що взимку слуховому апаратові рекомендований захист від низьких температур і підвищеної вологості.

При низькій температурі і підвищеній вологості слід передбачити додаткові запобіжні заходи для слухових апаратів!

Низькі температури

У багатьох областях України взимку бувають морози, часом доходять до – 200 С і нижче. Чи можуть такі низькі температури вплинути на слухові апарати?

Для багатьох звичною буде відповідь – «ні», основним чином тому, що їх діяльність не пов’язана з тривалим перебуванням на відкритому повітрі та морозі, де слухові апарати підпадають під вплив низьких температур. Коли люди виходять на вулицю, то зазвичай йдуть недалеко – до автобуса, машини або переміщаються в інше тепле приміщення. І, навіть якщо Ви збираєтеся побігати, погратися з дітьми у дворі, то турбуватися потрібно не про мороз, а про конденсацію вологи. Волога може з’являтися всередині слухових апаратів при різкій зміні температур, при поверненні з морозу в тепле приміщення.

Чи можлива поява вологи, якщо заховати слуховий апарат під шапкою і не давати снігу потрапляти на вуха? Так. Перебуваючи на холоді в теплому одязі, дуже легко спітніти, особливо, якщо чистити лопатою сніг або займатися зимовим спортом. Навіть якщо просто прогулюватися, зміна температур після повернення в будинок може викликати конденсат в Вашому слуховому апараті.

Для інформації: те ж саме стосується і батарей для слухових апаратів. Деякі люди зберігають їх в холодильнику. Згідно з інформацією від виробників батарейок, низькі температури можуть їх пошкодити по тій самій причині, що і слухові апарати – через конденсацію вологи, яка здатна призводити до корозії контактів, пошкоджувати захисні наклейки і ущільнення. Найкраща продуктивність і найбільший термін зберігання батарейок досягається при кімнатній температурі + 20 – +25 0С і помірної вологості.

Вологість

Якщо Ви придбали інші, а не сучасні водозахисні слухові апарати, з захисним нанопокриттям корпусу, то волога може бути їх найбільшим ворогом. Вологість, піт, конденсат, випадкове потрапляння в воду або під душ може пошкодити мікрофон і телефон апарату, закупорити трубку вушного вкладиша, заглушити звук і викликати корозію контактів.
Кілька ознак можливого пошкодження слухового апарату вологою:

 • Слуховий апарат відключається при гучному шумові.
 • Слуховий апарат припиняє працювати, а потім раптово починає працювати знову.
 • Здається, що звук загасає, спадає і пропадає.
 • Звук супроводжується статичними розрядами.
 • Звуки нечисті або спотворені.

Якщо Ви помітили такі проблеми зі слуховими апаратами, вимкніть їх і витягніть батарейки. Оскільки деякі з проблем можуть бути пов’язані з батарейками, які потребують заміни, спробуйте вставити нові. Протріть від вологи місця, де батарейки торкаються контактів слухових апаратів, за допомогою сухої ватної палички. Переконайтеся, що вушний вкладиш і звукопровідність слухавки не були забиті сірою, а трубка – не перекручена і не потріскалася.

Якщо Ваш слуховий апарат після цього не запрацює, спробуйте один з наступних способів просушування:

 • Придбайте комплект для просушування слухового апарату і дотримуйтесь інструкції.
 • Покладіть апарат на паперовий рушник для просушування на повітрі як мінімум на 24 години.
 • Покладіть їх під настільною лампою (розжарювання) – але не занадто близько до лампочки чи іншого джерела тепла.
 • Герметично упакуйте слухові апарати в пластиковий мішечок у склянку із сухим невареним рисом або Силікогелем і залиште на ніч. Силікогель і рис поглинають вологу і можуть висушити аппарати. Якщо слуховий апарат не запрацює після всіх цих запобіжних заходів, зверніться до Вашого фахівця слухової допомоги.

Захист Ваших вкладених коштів

Як і будь-який електронний пристрій, слухові апарати для того, щоб працювати якнайкраще, вимагають від користувача певних знань.

The American Speech-Language-Hearing Association (Американська Асоціація слуху та мовлення) для хорошого функціонування слухових апаратів рекомендує щодня виконувати наступні прості дії:

 • Перевірте батарейки і переконайтеся, що у них повний заряд.
 • Регулярно протирайте слухові апарати м’якою сухою ганчіркою.
 • Уникайте зворотного зв’язку (свисту) шляхом правильної установки апаратів на вухо. Свист може свідчити про те, що вушний вкладиш занадто малий і потребує заміни або що в слуховому проході накопичилося багато сірки.

Хоча універсального методу для підтримки повної сухості слухових апаратів немає, такі запобіжні заходи допоможуть попередити появу вологи в слухових апаратах:

 • Придбайте комплект для просушування слухового апарату. Виймайте батарейки і на ніч кладіть слухові апарати в пристрій для осушування.
 • Прикривайте на вулиці голову капелюхом або парасолькою під час дощу, снігопаду.
 • Якщо у Вас підвищена пітливість або Ви ведете активний спосіб життя, то використовуйте головні пов’язки для вбирання вологи, щоб запобігти її потрапляння на слухові апарати.

Роблячи особисті зусилля по підтримці нормальної роботи слухових апаратів, пам’ятайте, що регулярні відвідування Вами фахівця зі слухової допомоги -це дуже важливо – як для спостереження за станом слуху так і для перевірки роботи слухових апаратів. У партнерстві зі своїм фахівцем, Ви зможете повною мірою насолодитися всім, чим може порадувати зима, а також інші пори року.