Що таке кохлеарний імплант

777

Кохлеарний імплант – це електронний медичний пристрій, створений для людей з важким ступенем втрати слуху або повною перцептивною глухотою. Його функція полягає в перетворенні звуків на електричні подразники, що подразнюють слуховий нерв. Таким чином, звуковий сигнал оминає завитку, а кохлеарний імплант слугує як заміна не функціонуючої завитки.

Як працює кохлеарний імплант?

Звичайні слухові апарати уловлюють звук, підсилюють його та скеровують в нормальний слуховий канал. Однак при значному пошкодженні органу слуху підсилення звуку не має жодної користі. Кохлеарний імплант долає цю перешкоду, посилаючи сигнал безпосередньо на слуховий нерв. Тобто, на відміну від звичайних слухових апаратів, кохлеарні імпланти дозволяють оминути пошкоджені частини вуха. Вони уловлюють звук, обробляють його та подразнюють слуховий нерв електронними подразниками.

Давайте розглянемо, як функціонує кохлеарний імплант:

 

Що таке кохлеарний імплант

Кохлеарний імплант складається з зовнішньої частини – звукового процесора  – та внутрішньої частини – власне кохлеарного імпланту.

• Зовнішня частина складається з завушного звукового процесора та проводу, що підключає процесор до антени. Антена кріпиться за допомогою магніту на шкірі над внутрішньою частиною.

• Внутрішня частина містить приймач, який хірургічним шляхом вживляється під шкіру на скроневій кістці. Приймач містить електродну систему, що розміщується в завитці.

  1. Звуковий процесор уловлює звук та перетворює його на цифровий сигнал.
  2. Антена, прикріплена до шкіри за допомогою магніту, передає оцифрований звук з процесора до приймача імпланту.
  3. Магнітний приймач імпланту вживляється під шкіру під антеною. Він трансформує цифрову інформацію в електронний сигнал, що подається до завитки.
  4. Електродна система вставляється до завитки. Кожний електрод матриці відповідає частоті сигналу.
  5. Слуховий нерв подразнюється зашифрованим сигналом, що подається на відповідний електрод.
  6. Мозок отримує звуковий сигнал, що передається по слуховому нерву.