Діагностика слуху: новітні європейські методики
Застосування новітніх європейських методик обстеження у Центрі слухової реабілітації ЕРГО-Я.
За 15 років фахівці Центру ЕРГО-Я допомогли більше десяткам сотень своїх пацієнтів (серед яких є і новонароджені, і люди дуже похилого віку) повернути слух.
Першим етапом комплексної допомоги людям з порушенням слуху є точна діагностика слуху, від результатів якої залежить вибір способів лікування або компенсації порушень слуху.
На питання пацієнтів відповідають фахівці Медичного центру.
У мене з’явився шум у вухах і це мені заважає у роботі. До якого лікаря мені звернутися?
Сергій, м.Киев
Суб’єктивний патологічний шум чує тільки сам пацієнт. У цьому випадку він є ознакою патології середнього або внутрішнього вуха (сенсоневральна приглухуватість, секреторний, гострий або хронічний отит, тубоотит, отосклероз, хвороба Меньєра), але може виникати і при гіпертонічній хворобі, зниженні кров’яного тиску, атеросклерозі судин головного мозку, остеохондрозі шийного відділу хребта, запальних захворюваннях і пухлинах головного мозку.
Для діагностики і встановлення причини виникнення шуму необхідно провести спеціальні обстеження слуху: імпедансометрія – визначення стану середнього вуха, реєстрацію отоакустичної емісії, суб’єктивну аудіометрію, реєстрацію слухових викликаних потенціалів – визначення стану равлика, слухового нерва, слухової кори головного мозку.
Виникнення шуму у вухах під час лікування антибіотиками, що мають отоксичну дію, або у осіб, що працюють в умовах сильного шуму і вібрації, може бути передвісником початку сенсоневральної втрати слуху, а односторонній шум або одностороннє зниження слуху – першою ознакою невріноми кохлеовестибулярного нерва.
При перших прояви шуму у вухах необхідно негайно звернутися до лікаря аудіолога, сурдолога. На ранніх стадіях такі хвороби можуть бути виліковними.
Для обстеження слуху у дітей ми використовуємо об’єктивні методи, які застосовують у сучасних клініках Європи та США. Ці методи дозволяють діагностувати стан слуху навіть у новонароджених. Обстеження слуху у дітей, як правило, проводиться під час сну, тому ми можемо обстежити навіть дуже гіперактивних дітей.
Для оцінки стану слуху ми робимо імпедансометрію, дослідження функції волоскових клітин равлика отоакустичну емісію) і об’єктивну комп’ютерну аудіометрію (реєстрацію коротколатентних викликаних потенціалів). Залежно від стану слуху у дитини і його розвитку лікар-аудіолог, сурдолог може призначити додаткову умовно-рефлекторну, ігрову, суб’єктивну аудіометрію. Тільки виконавши і проаналізувавши повний комплекс досліджень, можна точно сказати, як чує Ваша дитина. Тривалість обстеження 1-2 дні.
Якщо у Вас або Ваших рідних проблеми зі слухом – не залишайтеся наодинці зі своєю проблемою!
Не чекайте, не втрачайте дорогоцінного часу! Звертайтеся за кваліфікованою медичною допомогою у Центр ЕРГО-Я!